Zakup używanego ciągnika siodłowego

Zakup używanego ciągnika siodłowego

Ciągnik jest jednym z ważnych elementów wyposażenia, z których najczęściej korzystają rolnicy, architekci krajobrazu i osoby pracujące na budowie. Podobnie jak inne pojazdy, ciągniki wymagają napraw i harmonogramu konserwacji, aby pracować w optymalnym stanie. Wymaga również szczególnej uwagi, aby właściwie spełnić nasze wymagania.

Co brać pod uwagę przy zakupie ciągnika?

używany ciągnik siodłowyGdy tylko pojawi się jakikolwiek problem, ważne jest, aby dokonać najlepszego wyboru. W większości przypadków wybór złej części i części złej jakości powoduje poważne problemy z ciągnikiem, które wymagają więcej gotówki na naprawę. Jeśli szukamy części zamiennej do traktorów, powinniśmy rozważyć kilka ważnych rzeczy. Kupując części zamienne do ciągnika, należy przede wszystkim rozważyć, czy rzeczywiście ich potrzebują. Za każdym razem, gdy ciągnik ulegnie awarii lub wymaga wymiany, należy go dokładnie sprawdzić i upewnić się, jakich części faktycznie potrzebujemy. Temperatury poniżej zera mogą powodować problemy z uruchomieniem, gdy olej napędowy zostanie pozostawiony na zimno, a znacznie poniżej 0 stopni zaczniemy mieć problemy z żelowaniem paliwa, jeśli wcześniej nie dodamy paliwa. Modele z silnikiem Diesla mogą być używane w chłodniejszym klimacie, ale jeśli to możliwe, należy je zaparkować w środku lub przynajmniej pod szopą i / lub należy stosować elektryczne podgrzewacze bloku silnika. Jeśli interesuje nas konkretny ciągnik, spróbujmy go wypróbować bez wcześniejszego ostrzeżenia, innymi słowy, gdy używany ciągnik siodłowy jeszcze tego dnia nie został uruchomiony. To, jak silnik uruchamia się na zimno, wiele mówi o jego stanie. Jeśli temperatura przekracza 40 stopni, silnik wysokoprężny powinien pracować w ciągu dwóch do trzech obrotów. Mój 45-konny silnik uruchomi się w mniej niż jeden pełny obrót, nawet przy szronie na masce. Niektóre marki przyciągają uwagę ze względu na ich reputację w zakresie jakości i niezawodności, podczas gdy inne mogą mieć pewne cechy, które mogą nie być pożądane w wykonywanej pracy.

Zawsze konsultujmy używanego ciągnika, aby sprawdzić, czy w modelu, jest coś, co może nie być odpowiednie dla naszego zastosowania. Kabina – ponieważ nasz ciągnik to nasze biuro, musimy zadbać o wygodę pracy w kabinie. Czy zapewnia poziom komfortu, do którego jesteśmy przyzwyczajeni lub którego potrzebujemy? Czy jest łatwy dostęp do wszystkich elementów sterujących, czy ma klimatyzację i inne potrzebne funkcje?