Skuteczne ocieplanie poddaszy

Skuteczne ocieplanie poddaszy

Izolacje natryskowe uznaje się za pewną nowość i metoda ta zyskuje na popularności ze względu na szybkość wykonania oraz w pozytywne właściwości. Warto więc poznać właściwości na temat tego sposobów ocieplania poddaszy. Powinniśmy dowiedzieć się również, czy jest to dla nas korzystne rozwiązanie i czy ten sposób izolacji jest korzystny. Dobrym wyborem będzie również znalezienie profesjonalnej firmy z tego zakresu.

Efektywność natryskowego ocieplania poddaszy

najlepsze natryskowe ocieplanie poddaszyOcieplanie pianką poliuretanową poprzez metodę natrysku, jest najszybszą metodą izolowania budynków. Metoda ta polega na rozpylaniu przy pomocy agregatu specjalnie przygotowanego płynu. Wykorzystywana jest w tym celu specjalna pianka poliuretanowa. Warto wybrać najlepsze natryskowe ocieplanie poddaszy. Nie jest to metoda trudna, jednakże wymaga wynajęcia fachowej firmy. Dzięki temu można mieć pewność, że wszystkie powierzchnie zostały zaizolowane porządnie. Metoda ta umożliwia ocieplenie całego domu, w tym również izolowania mostków termicznych. Najczęściej jednak wykonywane jest izolowanie poddaszy, ponieważ pianka jest lekka, a izolacja termiczna na najwyższym poziomie. Pianka poliuretanowa ma bardzo wysoki poziom przyczepności i możliwe jest rozpylanie jej niemal na każdej powierzchni. Piana otwartokomórkowa, ze względu na lekkość może być stosowana na krokwiach oraz na deskowaniu stropu. Sprawdzi więc wszędzie tam, gdzie nie jest możliwe dotarcie przy zastosowaniu styropianu. Montaż takiej izolacji nie jest drogi i jednocześnie szybki. Pokrycie standardowego dachu zajmuje doświadczonym firmom jeden dzień roboczy. Trudno jest skontrolować czy pianka została rozłożona prawidłowo, w związku z czym w tym zakresie należy korzystać wyłącznie z usług profesjonalnych oraz doświadczonych firm. Izolacja natryskowa jednak sprawdzi się w każdym domu. Dużą zaletą tej metody jest możliwość stosowania na konstruktach starych.

Można zdecydować się na skorzystanie z pianki poliuretanowej o różnym poziomie grubości. Węższa warstwa będzie znacznie tańsza, jednakże właściwości izolacyjne również będą na nieco niższym poziomie. Ocieplenie pianką wykazuje najlepsze właściwości w przypadku warstwy wynoszącej co najmniej 17 do 18 centymetrów. Wszystko zależy jednak od tego, w jaki sposób wygląda konstrukcja budynku oraz mostki termiczne.