Sejf do domu wmurowany czy wolnostojący?

Sejf do domu wmurowany czy wolnostojący?

W jaki sposób przechowywać dzisiaj swoje oszczędności? To pytanie zadają sobie wszyscy Ci, którzy jeszcze do niedawna byli zwolennikami przechowywania ich na kontach bankowych. Tym czasem oprocentowanie kont oszczędnościowych spadło praktycznie do zera, a minimalne odsetki z oszczędności nie znaczą nic względem wysokiej i postępującej inflacji. I dlatego właśnie dzisiaj wszyscy wypłacają pieniądze z banków i trzymają je w domach.

Ile kosztują małe sejfy domowe?

sejf domowy mały do gabinetuW domach jednorodzinnych i mieszkaniach coraz częściej można spotkać różnego rodzaju sejfy, w których trzymane są oszczędności i kosztowności. Oczywistym jest, że wszyscy trzymają je w miejscach niewidocznych gołym okiem. Wiadomo jednak, że sejfy chowa się najczęściej w salonie lub domowym gabinecie. Można je kupić w różnych wersjach. Do użytku domowego najczęściej kupuje się sejfy wmurowane lub wolnostojące. W sklepach internetowych zdecydowanie najlepiej sprzedaje się sejf domowy mały do gabinetu w wersji wolnostojącej. Można go łatwo ukryć, ale równie łatwo można go z takiego domowego gabinetu wynieść. W ostatnich miesiącach coraz lepiej sprzedają się też sejfy wmurowywane, pod które trzeba odpowiednio przygotować ścianę do ich zamontowania. Takie sejfy zdecydowanie łatwiej jest dobrze ukryć no i oczywiście ich wyniesienie jest niemożliwe. A ile trzeba zapłacić za taką bezpieczną skrytkę dla swoich oszczędności? Najprostsze modele kupimy nawet za kilkaset złotych, ale za porządny sejf warto wydać nawet około dwóch tysięcy złotych. Najistotniejszym elementem każdego sejfu jest jego zamek, który musi gwarantować absolutne bezpieczeństwo przechowywanych w nim kosztowności. Zamek może być otwierany elektronicznie albo na klucz, ale sposób otwierania sejfu nie ma wpływu na trudność w dostępie do przechowywanych w nim rzeczy.

Trzymanie swoich oszczędności w domu jest z natury bezpieczne, ale warto zainwestować w odpowiedni schowek na wszystko to co cenne i ważne. Bo w sejfie można przechowywać nie tylko pieniądze. Można w nim również schować laptopa z cennymi danymi lub ważny nośnik pamięci. Sporą wartość mogą mieć dokumenty, które też trzeba przechowywać w miejscu niedostępnym dla innych. Ceny sejfów do domowych gabinetów zaczynają się już od trzystu złotych, ale im droższy kupimy schowek tym bezpieczniejsze będą przechowywane w nim rzeczy.