You are currently viewing Jak wybrać odpowiedni serwis taśm przenośnikowych?

Jak wybrać odpowiedni serwis taśm przenośnikowych?

W moim zakładzie produkcyjnym przemysłu spożywczego, wszystko kręci się wokół taśm transportowych. Każda usterka skutkuje opóźnieniem, a każde opóźnienie naraża mnie na kary finansowe i utratę klientów. Długi czas naprawy awarii zmniejsza produktywność pracowników, muszę im wtedy zapłacić za taką dodatkową przerwę. Nie mogę sobie pozwolić na paraliż pracy zakładu.

Profesjonalny serwis gwarancją jakości

profesjonalny serwis taśmDlatego ważny jest dla mnie wybór odpowiedniego serwisu taśm. Zwracam szczególną uwagę, na zakres oferowanych usług, stosunek ceny do jakości wykonania naprawy czy prac konserwacyjnych oraz opinie innych klientów na temat danej firmy w Internecie. Planuję wkrótce powiększyć halę produkcyjną, więc zależy mi na znalezieniu fachowców, którzy zajmują się montażem taśm i potrafią wykonać złącza różnymi metodami. Mając u siebie taśmy tkaninowe stawiam na metody łączenia na zimno, za pomocą kleju lub łączenia mechanicznego za pomocą gotowych połączeń stalowych. Każdy profesjonalny serwis taśm dokona niezbędnych napraw na miejscu, bez konieczności rozmontowywania urządzenia lub kiedy zajdzie taka potrzeba, w swojej siedzibie. Systematycznie czyszczone i serwisowane taśmy, posłużą dużo dłużej. Należy zwrócić uwagę zwłaszcza na usuwanie uszkodzonych obrzeży i likwidację wszelkich pęknięć. Najlepiej współpracuje mi się, z firmami, które mają indywidualne podejście do każdego klienta, potrafią dostosować sposób naprawy nie tylko, do typu konkretnej taśmy, ale także jej przeznaczenia. Dobrze jest wybrać serwis, oferujący kompleksowe usługi nie tylko montażu i naprawy taśm, ale także gumowania bębnów napędowych oraz oklejania koszy zasypowych jak i innych elementów maszyny. Nieoceniona okazuje się usługa doradztwa technicznego w zakresie ustawień przenośników. Profesjonalny serwis pomoże sprawdzić występujące w czasie pracy naprężenia oraz zachowanie taśmy w zależności od ładunku i prędkości przesuwu. Analizuje przebieg trasy, uwzględniając różnice w obciążeniu ładunkiem.

Wybór odpowiedniego serwisu nie należy do najprostszych zadań, a to przecież od współpracy z nim zależą losy każdej firmy. Ważne przy tym jest podejście, żeby traktować firmę wykonującą naprawy, nie jak zleceniobiorcę, a partnera, który wspiera rozwój i działanie mojego przedsiębiorstwa. Dobre stosunki, przekładają się na wysoką jakość wykonywanych usług.