Ekologiczne kotły stalmark

Ekologiczne kotły stalmark

Innowacyjne rozwiązania techniczne, które wprowadza firma Stalmark sprawiają, że kotły ich marki są dobrym wyborem przy planowaniu wymiany źródła ciepła na to bardziej ekologiczne. Takie rozwiązanie pozwoli na zaoszczędzenie dużej ilości pieniędzy przy codziennym użyciu. Kotłami Stalmark mogą być zainteresowane osoby szukające bardziej ekologicznego i ekonomicznego rozwiązania grzewczego.

Ekologiczne rozwiązania kotłów Stalmark

kocioł stalmarkFirma Stalmark to polska firma, która od 2002 roku specjalizują się w kotłach i piecach centralnego ogrzewania wysokiej jakości. Nowe rozwiązania techniczne sprawiły, że obecnie ich rozpoznawalnymi modelami są te, które zapewniają kupującym najbardziej ekologiczne rozwiązania grzewcze. Jest to dobry wybór dla osób, które chcą zadbać o czyste powietrze, a jednocześnie szukają bardziej ekonomicznego sposobu na ogrzewanie. Firma Stalmark zdobyła wymagany certyfikat Ekodesign 5 klasy, którym podpisane są marki kotłów spełniające wymagania o niskiej emisji spalin do atmosfery. Dzięki certyfikatowi Ekodesign kotły i piece spełniają wymogi uchwały antysmogowej co umożliwia zdobycie dotacji na urządzenie grzewcze z urzędu. Kocioł Stalmark posiadający taki certyfikat, to na przykład model Eko Vegas lub Eko Pionier. Zawierają one żeliwne palniki, pozwalające na dokładne spalanie eko-groszku, który jako nowoczesne paliwo stałe, jest wyjątkowo wydajny i posiada niską zawartość siarki. Te modele to wyjątkowo ekonomiczny sposób na ogrzewanie a wymiennik poziomy w kotle pozwala na łatwe czyszczenie całego urządzenia. Oba modele posiadają sterownik umożliwiający sterowanie czterema niezależnymi układami grzewczymi, co zapewnia podwyższenie sprawności cieplnej. Kotły mają niewielki rozmiar a montaż zasobnika czy zawiasów drzwiczek jest możliwy po obu stronach pieca, dzięki czemu można go dopasować do pomieszczeń o różnej wielkości. Wykonanie z atestowanej stali kotłowej zapewnia wytrzymałość całości oraz nowoczesny wygląd. 

Szeroki wachlarz proponowanych modeli sprawia, że kotły Stalmark są dopasowane do każdego zapotrzebowania. Czy potrzebny jest kocioł na paliwo stałe, kocioł z automatycznym podajnikiem, sterowany internetowo czy też kompaktowy model do niewielkiej kotłowni, Stalmark ma na to ekologiczne rozwiązanie.