Zalety izolacji termicznych używanych w przemyśle

Zalety izolacji termicznych używanych w przemyśle

Funkcjonowanie większości fabryk czy zakładów produkcyjnych jest oparta o pracę maszyn i sprzętu elektronicznego. Właściciele tego typu zakładów są więc narażani na bardzo duże opłaty związane z wykorzystywaną energią elektryczną. Pobór energii zwiększa dodatkowo konieczność ogrzania hali produkcyjnej zimą lub schłodzenia jej latem.

Najskuteczniejsze materiały izolacyjne do przemysłu

izolacje termiczne przemysłowePraca zakładów produkcyjnych czy fabryk wiąże się użyciem różnego sprzętu elektronicznego czy maszyn. W związku z tym właściciele takich zakładów są narażeni na bardzo duże opłaty za energie elektryczną, potrzebną do działania fabryki. Dodatkowo problem zwiększa konieczność właściwego ogrzania hali produkcyjnej zimą lub schłodzenia jej latem za pomocą klimatyzacji. Aby zmniejszyć zużycie energii, warto stosować skuteczne izolacje termiczne przemysłowe. Warto tu dodać ze ochroną hali magazynowej przed wymianą ciepła jest znacznie trudniejsza niż w przypadku domów prywatnych. Hale te mają bowiem zwykle ogromne rozmiary, a dodatkowo są najczęściej wykonane z blachy, która jest świetnym wymiennikiem ciepła. W związku z tym tradycyjne materiały izolacyjne używane w stosunku do budynków mieszkalnych tutaj się nie sprawdza. W przypadku hal przemysłowych jako materiałów izolacyjnych używana się takich surowców jak maty, otuliny czy nawet płyty z wełny mineralnej. Dzięki nim możliwe jest znaczne ograniczenie zużycia energii eklektycznej potrzebnej na ogrzanie hali lub jej schłodzeniem – oszczędności dochodzą tutaj nawet do kilkudziesięciu procent. W przypadku hal, które mają problemy z dużym nagrzewaniem się od słońca i pracujących maszyn latem, zazwyczaj do izolacji stosuje się szkło piankowe, poliuretan czy kauczuk syntetyczny. Bardzo dobrym pomysłem jest montowanie takich materiałów izolacyjnych na instalacji klimatyzacyjnej, co zwiększa skuteczność jej działania. Dodatkowo takie materiały izolacyjne doskonale tłumią dźwięki, emitowane przez używane maszyny produkcyjne, co jest szczególnie ważne dla domów znajdujących się w okolicach danej fabryki.

Praca na produkcji często jest związana z wieloma niekorzystnymi czynnikami, zwłaszcza tymi związanymi ze zbyt wysoką lub zbyt niską temperaturą w miejscu pracy. Pomóc w tym może odpowiednia izolacja hali produkcyjnej. Chroni ona nie tylko przed zbyt szybką utratą ciepła zimą, ale również przed zbyt szybkim nagrzewaniem się hali latem.

Następny wpisRead more articles