Wyróżnienie w postaci kotylionów

Wyróżnienie w postaci kotylionów

 

W maju rozpoczął się nieoficjalnie sezon wesel, czyli okres żniw dla wielu branż powiązanych z organizacją ślubów i imprez weselnych. Jedną z takich branż jest dekoratorstwo. Każda sala i kościół muszą być odpowiednio ozdobione. Jednym z elementów wizualnych są też dodatki do stroju pary młodej i ich najbliższych. Mowa tutaj o bukiecie ślubnych a także o kotylionach, które otrzymują nie tylko świadkowie, ale też coraz częściej również rodzice młodych. 

Piękne kotyliony z kwiatów

weselne kotyliony dla rodzicówŚlub jest bardzo emocjonującym wydarzeniem nie tylko dla narzeczonych, ale też dla ich najbliższych, a w szczególności dla rodziców. Na pewno mieliśmy być okazję na jakimś ślubie, gdzie nie obyło się bez chusteczek w kościele. Z racji tego, że na współczesnych przyjęciach weselnych dba się o każdy szczegół, wiele par młodych nie pomija w wyróżnieniu swoich rodziców. I chodzi nie tylko o podziękowania na weselu, tylko o wizualne oznaczenie rodziców. Do ich ubrań doczepia się bardzo często weselne kotyliony dla rodziców, dzięki którym są oni wyróżnieni pośród tłumu. Każdy z gości weselnych wie, kto jest mamą i tatą pana młodego oraz panny młodej. Takie kotyliony tworzone są ze sztucznych, rzadziej prawdziwych kwiatów, które nawiązują do bukietu panny młodej, a także do wystroju sali. Para młoda, ustalając kwestie wizualne związane z weselem, wybiera zazwyczaj jakiś motyw przewodni, którym najczęściej jest jakaś roślina. Jak chodzi o kotyliony, to zamawiane są one przeważnie w firmach, które zajmują się stroną wizualną wesela. Czasami zaproszenia oraz kotyliony zamawia się oddzielnie, głównie przez Internet. Wielkościowo kotyliony dedykowane rodzicom są zazwyczaj nieco mniejsze od tych, które otrzymują świadkowie. Do wybory są kotyliony przyczepiane do ubrania, podobnie jak agrafki, a także kotyliony nakładane na rękę. Z tych drugich korzystają przede wszystkim panie.

Na współczesnych weselach pojawiają się coraz częściej pewne tradycje, których wcześniej nie było. Jedną z nich jest wyróżnianie rodziców pary młodej. Coraz częściej otrzymują oni specjalne kotyliony w postaci sztucznych lub żywych kwiatów. Dzięki nim każdy, kto uczestniczy w ślubie wie, kim są rodzice pary młodej. Kotyliony można nabyć przez Internet lub zakupić w firmie, która robi dla nas dekoracje.