Wyposażenie jeźdźca i konia

Wyposażenie jeźdźca i konia

Jeździectwo w ostatnim czasie stale zyskuje na swojej wysokiej popularności. Końskiego grzbietu dosiadają osoby w różnym wieku, ponieważ w tym przypadku nie ma żadnych ograniczeń. Jazda konna dla niektórych jest zwykłą rozrywką, a dla innych niezwykle ważną czynnością. 

Jak wyposażyć konia i siebie?

siodła skokoweBez względu czym jest dla nas jeździectwo, trzeba siebie wyposażyć w poszczególne elementy, które są niesamowicie istotne w tym przypadku, ponieważ dzięki nim nie tylko jeźdźca będzie bezpieczny, ale również sam koń nie będzie narażony na jakiekolwiek kontuzje spowodowane przez nieumiejętną jazdę. Do najważniejszych elementów wyposażenia jeźdźca należy między innym bryczesy, które są specjalnymi spodniami bezszwowymi. Sztyblety lub oficerki, czyli specjalne buty, są również istotnym elementem ubrania, ponieważ dzięki nim część nogi powyżej kostki również będzie chroniona. Innym ważnym elementem jest również kurtka jeździecka, która jest profesjonalnym elementem. Przyda się z pewnością w chłodniejsze dni, więc powinna być wykonana z wodoodpornego materiału. Ilość kieszeni również ma swoje ważne znaczenie. Ostatnim, jednym z najważniejszych elementów jest kask lub kasko-toczek, który chroni głowę przed większymi urazami podczas możliwego wypadku. Jednak konia trzeba wyposażyć przede wszystkim w siodła. Na rynku istnieje wiele rodzajów, jednak najpopularniejszym są siodła skokowe, które idealnie się nadadzą. Czaprak, czyli podkładka pod siodło, ma za zadanie chronić grzbiet konia przed możliwymi otarciami. Puśliska to skórzane paski, na których wiszą strzemiona, jest równie ważnym wyposażeniem. Pozostałymi elementami jest jeszcze strzemiona, popręg i ogłowie. Nie powinno się zapominać o tym, że lepiej właściwie przyłożyć się do wyboru odpowiednich produktów, które będą wykonane z wysokojakościowych produktów, co zapewni o wiele większą ochronę zarówno dla konia, jak i dla samego jeźdźca. Jednak bezpieczeństwo podczas jazdy jest najważniejsze i nie powinno się o tym nigdy zapominać. 

Dostępne są również jeszcze inne rodzaje akcesoriów. Jednakże najważniejsze jest, aby dokonać prawidłowego zakupu. Jazda konna jest jednak cudowną rozrywką, jak i dyscypliną sportową, więc powinno się dbać zarówno o siebie jako jeźdźca jak i o swojego konia.