Wybieramy specjalistyczne kosmetyki dla wegan

Wybieramy specjalistyczne kosmetyki dla wegan

Kosmetyki zarówno wegetariańskie, jak i wegańskie, mają rosnące grono zwolenników, szczególnie wśród entuzjastów kosmetyków naturalnych. Warto dowiedzieć się nieco więcej na temat tego, w jaki sposób są takie kosmetyki, czym różnią się one od tradycyjnych produktów, a także jakich typowych składników nie powinniśmy w nich znaleźć. Taka bogata analiza pozwoli nam ocenić, czy kosmetyki wegańskie są rzeczywiście korzystnym wyborem.

Zalety stosowania kosmetyków wegańskich

specjalistyczne kosmetyki dla wegan - sklep internetowyWeganizm z roku na rok staje się coraz popularniejszym sposobem odżywiania. Wiele osób jednak wciąż nie uświadamia sobie tego, czym są produkty odzwierzęce oraz dlaczego powinniśmy z nich zrezygnować. Często od znajomych wegan można się sporo dowiedzieć w tym zakresie, również w kontekście kosmetyków. Jeżeli interesują nas specjalistyczne kosmetyki dla wegan – sklep internetowy jest odpowiednim miejscem do złożenia zamówienia. Podobnie jak w przypadku żywności, tak i w kosmetykach  wegańskich kładzie się nacisk na wykluczenie wszelkich produktów odzwierzęcych. Tyczy się to zarówno tłuszczy zwierzęcych, jak i surowców mlecznych, produktów pochodzenia pszczelego, a także barwników albo zapachów pozyskiwanych ze zwierząt. Pochodzenia niektórych surowców możemy nie być świadomi, ze względu na brak oznaczenia i dopiero wnikliwa analiza pozwala na rozszyfrować, czy dany kosmetyk nie ma w swoim składzie produktów zakazanych. Jednym z takich składników jest miód. Dla wegan istotny jest fakt, iż miód jest robiony przez pszczoły jako własne pożywienie na zimę i odbierany im przez człowieka (zastępowany wodą z cukrem) może wiązać się z narażaniem ich na cierpienie oraz śmierć. Dodatkowym aspektem są drastyczne techniki stosowane wobec pszczół w czasie hodowli przemysłowej, które przemawiają wobec stosowaniu produktów pszczelich.

Kolejnym wątpliwym składnikiem jest wosk pszczeli, który stosuje się często do produkcji pomadek do ust, środków do pielęgnacji włosów oraz do produkcji balsamów. Dodatkowo jest to mleko i produkty mleczne, kazeina, jogurt, wyciągi z mleka krowiego, kolagen odzwierzęcy, elastyna, jajka, pochodząca z ryb witamina A czy lanolina. Lista takich produktów jest znaczna i spotkamy je zarówno w kosmetykach kolorowych, perfumach, kosmetykach do pielęgnacji włosów czy balsamach.