Ważne szczepienia naszego psa

Ważne szczepienia naszego psa

 

Przygarniając do domu psa albo kota musimy zawsze wiedzieć o jego potrzebach. Pies niestety nie powie nam czy go coś boli, czy chciałby zjeść więcej albo musi iść na dwór załatwić swoje potrzeby. Dlatego regularnie karmy psa, pielęgnujmy go oraz poświęcajmy mu wystarczająco dużo czasu na spacerach. Nie zapominajmy także o okresowych wizytach w przychodni weterynaryjnej, abyśmy mogli kontrolować jego stan zdrowia, szczepić go i odrobaczać zgodnie z zaleceniami lekarza prowadzącego.

Istotne szczepienia naszego pupila

skuteczne szczepienie psaKażdy posiadacz psa wie, że w zależności od jego wieku, masy ciała oraz aktywności fizycznej musi mu dostarczać odpowiedniej dawki pokarmów, ruchu, jak również zabiegów pielęgnacyjnych. Wiele osób także nie wie, iż istotne jest karmienie psa pokarmami, które mają wysoką zawartość mięsa, ponieważ poprzez krótki układ trawienny nasz pupil niekoniecznie będzie w stanie strawić duże dawki zbóż. Inną ważną kwestią jest skuteczne szczepienie psa, dzięki któremu nasz pupil będzie cieszył się dobrym zdrowiem. Zazwyczaj regularnie musimy szczepić go na wściekliznę albo nosówkę oraz parę innych chorób, mimo to przy konsultacji z lekarzem weterynarzem czasami będziemy musieli zaszczepić zwierzaka na nieobowiązkowe choroby. Pamiętajmy, iż szczeniak będzie potrzebował o wiele więcej szczepień na początku swojego życia, gdyż nie ma jeszcze wyrobionej odporności. Wcześniej przeciwciała spożywał wraz z mlekiem matki, a teraz uczy się żyć bez tego. Dorosły psiak musi być szczepiony przynajmniej raz do roku, jednak niekiedy nasz weterynarz zaleci inny schemat działania. Najważniejsze jest to, abyśmy zadbali o regularność. Ważne jest też często to, abyśmy tydzień przed szczepionką odrobaczyli naszego psa. W ten sposób w pełni zadbamy o jego stan zdrowia. To bardzo ważne, jeśli chcemy, by pies został z nami na długie lata w zdrowiu.

Zdrowie psa dla właściciela powinno być najważniejsze, ponieważ jest to istota czująca tak samo jak my, jednak nie mogąca wyrażać tego słowami. Dlatego karmy psa odpowiednio, bawmy się z nim i pielęgnujmy go. Nie rezygnujmy także z regularnych wizyt u weterynarza, który skomponuje nam schemat odrobaczania oraz szczepień niezbędnych dla pełni zdrowia pupila. Przy okazji od czasu do czasu przeprowadźmy badania.