Wakacyjne kolorowe lakiery do włosów

Wakacyjne kolorowe lakiery do włosów

W okresie wakacyjnym dziewczyny i chłopcy często farbują włosy na różne kolory farbami, które schodzą po określonym na opakowaniu czasie. Niektóre trzymają się dłużej, niektóre krócej. Na rynku mamy bardzo duży wybór kolorowych farby do włosów i innych specyfików. Opowiem historie mojej młodszej siostry, która bardzo chciała mieć również kolorowe włosy.

Kolorowe lakiery do włosów na wakacje

kolorowy lakier do włosówMoi rodzice mieszkają na stałe w Holandii, jak przyjechali na wakacje z moją wtedy 6 letnią siostrą Michaliną ja jako dobra strasz siostra zabrałam ją ze sobą na zakupy i na spacer. Weszłyśmy do paru sklepów i w jednym z nich zauważyła kolorowe farby do włosów. Zaczęła mówić, że nigdy takich nie widziała, że chciałaby żebym jej zafarbowała włosy. Dodam tylko że moja siostra ma bardzo jasne blond włosy i takie farby na jej włosach byłyby bardzo intensywne. Przeczytałam etykietę na pudełku i stwierdziłam, że przecież nie mogę jej zrobić włosów farbą, która się trzyma dwa miesiące. Jak tylko usłyszała odmowę zaczął się płacz i proszenie mnie żebym jej zrobiła te włosy. Wiedziałam ze jak to zrobię to rodzice będą na mnie wściekli. Kontem oka zauważyłam kolorowy lakier do włosów który zmywał się po jednym myciu, tym mogłam jej zrobić te włosy. Wybrała sobie dwa kolory i poszła z tym dumnie do kasy. Wróciłyśmy do domu i od razu musiałam jej zrobić kolorowe włosy, chciała mieć całe niebieskie i różowe pasemka. Jak powiedziała tak zrobiłam, rodzice jak to zobaczyli byli w szoku, ale uspokoiłam ich, że to się zmyje po jednym myciu włosów. Tato dalej miał problem z tym, że jego małe dziecko teraz będzie jeździć do wszystkich z rodziny z kolorowymi włosami, ale dało się go przekonać, że to tylko chwilowe i że wszystkim się to będzie podobać. Nawet babcia powiedziała, że wygląda w tych włosach świetnie i cieszyła się, że jest zadowolona i pobyt w Polsce się jej podoba.

Moja siostra z niebiesko różowymi włosami chodziła wszędzie i wszystkim się chwaliła, przy okazji zafarbowała w mieszkaniu wszystkie poszewki z poduszek w jakie miałam ubraną pościel. Kiedy przyszła pora na mycie głowy znowu zaczęła płakać, że jej się zmyje kolor, ale już musiała umyć włosy. Okazało się, że został jej jasno niebieski kolor na następne dwa tygodnie ich pobytu w Polsce.