Sprawdzony grill gazowy

Sprawdzony grill gazowy

Nie da się nie zauważyć, że w naszym kraju grillowanie jest niezwykle popularne. Trzeba podkreślić, że szczególnie w czasie lata grillujemy bardzo często na naszych balkonach czy tarasach. Niekiedy już nawet na wiosnę można wyczuć specyficzny zapach smażonego na ruszcie mięsa. Przyzwyczailiśmy się już do tego, że grillowanie odbywa się przy użyciu tradycyjnej metody opartej o stosowanie węgla. Trzeba jednak zaznaczyć, że niekoniecznie jest to metoda zdrowa i można wybrać coś o wiele lepszego.

Skuteczne grillowanie na gazie

weber spirit e320 premium na kółkachMówiąc o tradycyjnej metodzie grillowania chodzi oczywiście o grillowanie na zwykłym blaszanym grillu gdzie w palenisku znaleźć można rozżarzony węgiel. Każdy kto posiada lub posiadał kiedyś taki grill to doskonale na pewno wie, że jest to urządzenie, które bardzo szybko się zużywa. Wystarczy długotrwałe grillowanie przy wysokiej temperaturze i już dochodzi do osłabiania metalu. Najczęściej po jednym sezonie takie grille blaszane nadają się jedynie na śmietnik. W związku z tym warto rozważyć taką opcję jak zakup grilla na gaz, który będzie w stanie wytrzymać z nami przez bardzo długie lata. Jednym z urządzeń tego typu, które są dodatkowo bardzo mocno polecane jest weber spirit e320 premium na kółkach. Grill ten wykonany jest z najwyższej jakości materiałów. Szczególnie mocno należy zaznaczyć, że najważniejsze elementy tego urządzenia wykonane są ze stali nierdzewnej oraz kwasoodpornej. W związku z tym możemy być w pełni spokojni co do tego czy nasz grill będzie dotykany korozją. Grill o którym mowa posiada aż trzy palniki o mocy 11 kW. W takim urządzeniu znajduje się u góry dodatkowy ruszt. Służyć on może do szybkiego podgrzewania potraw lub też do utrzymywania właściwej ich temperatury. Jak już wcześniej wspomniano, grill ten posiada również kółka. Dzięki nim transport naszego urządzenia będzie o wiele łatwiejszy.

Grille gazowe są cenione przede wszystkim z tego powodu, że nie marnuje się czasu na ich rozpalaniu. Wystarczy taki grill uruchomić przy użyciu piezoelektrycznego zapalnika, który oczywiście jest wbudowany w urządzenie. Grille gazowe można nabyć w niejednym markecie ogrodniczym. Sporo osób jednak decyduje się na zakup drogą elektroniczną. Nawet z kosztami wysyłki okazuje się, że cena jest bardzo przystępna.