Smycze dla dużych i małych piesków

Smycze dla dużych i małych piesków

Każdy piesek powinien niewątpliwie chodzić na smyczy, chyba że Biega po własnym podwórku. Różnych rodzajów smycz jest bardzo dużo zarówno w sklepach zoologicznych jak i sprzedaży internetowej. Można by pomyśleć, że dla każdego pieska można kupić obojętnie jaką smycz. Nic bardziej mylnego ponieważ smycze dobierane są do wagi naszego czworonoga. Najmniejsze smycze w rozmiarze XS są przeznaczone dla malutkich piesków do 5 kg.

Jaką smycz wybrać dla małego pieska?

smycz dla małego psaWybierając smycz dla małego psa musimy kierować się jego wagą. Najmniejsze Smycze są przeznaczone dla piesków do maksymalnej Wagi 5 kg. Do takich należą rasy typu Maltańczyk lub York. Oczywiście Smycze mogą mieć różną długość od trzech do nawet 20 m. Jednakże jeśli nasz pies nie lubi zbytnio się od nas oddalasz to nie musimy kupować długiej smyczy, która tylko się plącze. Oczywiście najbardziej popularne są smyczy automatycznej. Zwijana linka umożliwia naszemu Pupilowi odejście na dowolną odległość. Wielu weterynarzy polecam kupowanie dla małego szczeniaka zamiast obroży uprzęży. Lepiej ona zabezpieczona cały korpus zwierzęcia nie powodując jego szarpania. Uprze że oczywiście też są w różnych rozmiarach zależności od wielkości naszego pieska. Za smycz dla małego psa zapłacimy od 20 do 100 zł. Cena oczywiście zależy od firmy oraz długości takiej smyczy. Wszystkie smycz automatyczną cieszą się popularnością ponieważ rączka jest bardzo ergonomiczna i łatwo się ją trzyma. Ponadto wiele smyczy ma już dowie shawna pojemniczki na Woreczki na psie odchody. Jest to bardzo duże ułatwienie mieć taki pojemnik ponieważ każdy musi sprzątać po swoim piasku, A często zapominamy brać ze sobą woreczków, które nie są właśnie doczepione w żaden sposób do smyczy.

Wszyscy właściciele piesków i Kotów muszę dbać o swoje zwierzaki. Począwszy od specjalnej karmy poprzez miękkie Legowiska oraz oczywiście odpowiednią smycz i obroża przypadku psów. Wszystkie tego typu rzeczy na szczęście możemy zakupić w dobrze wyposażonych sklepach dla zwierząt. Oprócz tego sklepy Zoologiczne prowadzące działalność online także mają atrakcyjne ceny na wszystkie swoje produkty.Warto zatem czasami sprawdzić właśnie jaka oferta jest W sprzedaży internetowej tych samych sklepów co stacjonarnie obsługują klientów.