Praktyczne pieluszki tetrowe

Praktyczne pieluszki tetrowe

Gdy zastanawiamy się nad tym w jaki sposób możemy oszczędzić, a przy okazji zadbać o środowisko w ramach tworzenia wyprawki dla nadchodzącego dziecka to tetra jest doskonałym wyborem. To nie tylko alternatywa dla pieluch jednorazowych, ale również ciekawe zastępstwo wielu innych przedmiotów za naprawdę niewielkie pieniądze. 

Liczne zastosowanie pieluch wielorazowych

eko pieluszki wielorazoweJeśli komponujemy naszą pierwszą w życiu wyprawkę dla malucha musimy wiedzieć, iż wiele rzeczy będzie drogich, a dodatkowo będą szybko się kończyć. Dlatego warto zwrócić uwagę na eko pieluszki wielorazowe, które wykonane są z najlepszych splotów bawełny. Zwróćmy też uwagę na to aby miały one wysoką gramaturę, gdyż tylko taka może być doskonałym zastępstwem pieluch jednorazowych. Taka pieluszka nie będzie obcierać dziecka, a dodatkowo zapewni cyrkulację powietrza, dzięki czemu możemy uniknąć niechcianych odparzeń. Jakie są inne zastosowania tetry? Jest ich ogrom i wszystko zależy od rodziców. Można je wykorzystywać jako letni kocyk, ściereczkę do wycierania ust po jedzeniu, podkładkę pod głowę, gdy się ulewa, a nawet podkładkę w trakcie przewijania w miejscu nieprzystosowanym. Niektórzy robią z tetry też ręcznik. Warto też wspomnieć, że tetra łatwo się składa, dzięki czemu zmieści się w każdej torbie. Warto od razu kupić cały zapas wielorazowych pieluch, gdyż są tanie i wiele osób chętnie z nich korzysta, przez co często trzeba je prać.

Bardzo ekologicznym rozwiązaniem dla dziecka są wielorazowe pieluszki tetrowe. Można je zastosować w ramach pieluszki na pupę dziecka, a także ręcznik, ściereczkę czy kocyk. Są też tanim przedmiotem, przez co kupienie zestawu nie będzie dla rodziców dużym kosztem. Dodatkowo łatwo się je wyparza, przez co są naprawdę sterylnym wyborem.