Potrzebowałam pracowników z Ukrainy po studiach

Potrzebowałam pracowników z Ukrainy po studiach

Prowadzę polsko – ukraińską firmę transportową. Ostatnio rozszerzyłam zakres swojej działalności. W związku z tym potrzebowałam pracownika, który odciążałby mnie z wykonywania prostych czynności biurowych. Zależało mi na tym, aby zatrudnić kogoś z Ukrainy. Wtedy miałabym pewność, że ta osoba świetnie zna język ukraiński i na pewno nie narobi mi bałaganu w dokumentach sporządzonych w tym języku. Teraz, musiałam jeszcze tylko znaleźć odpowiednią osobę.

Chciałam zatrudnić Ukraińca po studiach

gdzie znaleźć pracownika z Ukrainy po studiachNie było to wcale takie proste, ponieważ większość obywateli z Ukrainy, którzy przyjeżdżali do naszego kraju poszukiwała głównie prostych prac dorywczych. Natomiast ja chciałam zatrudnić kogoś na stałe, dodatkowo ważne było dla mnie to, aby była to osoba po studiach. Moja przyjaciółka doradziła mi gdzie znaleźć pracownika z Ukrainy po studiach. Dowiedziałam się, że najlepiej jest skorzystać z agencji pracy. Takie agencje dysponują dużymi branżami pracowników z różnych branż, dlatego z pewnością znajdę tam odpowiedniego pracownika do pracy w mojej firmie. A to co powinno być dla mnie najważniejsze to to, że agencja pracy zajmuje się sprawdzeniem legalności pobytu takiej osoby w naszym kraju i dba o to, aby miała ona ważne pozwolenie na pracę. Zdecydowałam się skorzystać z takiej formy poszukiwania pracownika. To był prawdziwy strzał w dziesiątkę, bowiem agencja pracy w kilka dni znalazła dla mnie kilka kompetentnych osób, z którymi mogłam przeprowadzić rozmowy kwalifikacyjne. Bardzo mi się w ten agencji podobało to, że dawała mi wybór i nie musiałam wcale podpisywać umowy z pracownikami z ich bazy, gdybym nie była zadowolona z żadnego kandydata. Najważniejsze było dla mnie jednak to, że nie musiałam odprowadzać żadnych prowizji za pośrednictwo w znalezieniu dla mnie odpowiedniego kandydata. Już kilka dni później podpisałam umowę leasingu pracownika z agencją.

Byłam bardzo zadowolona ze współpracy z tą agencją. Nie dość, że dysponowała szeroką bazą pracowników to dodatkowo mogli nawet poszukać osób o odpowiednich kwalifikacjach gdyby w ich bazie nie znajdował się kandydat, który spełniałby określone przeze mnie warunki. Taki leasing pracowników jest szczególnie opłacalny dla pracodawców, którzy chcą szybko znaleźć rzetelnego pracownika.