Najlepsza pościel do łóżeczka

Najlepsza pościel do łóżeczka

Noworodki najwięcej czasu spędzają w swoim łóżeczku, ponieważ przeważnie śpią i jedzą. Niemowlaki są już nieco bardziej aktywne i z każdym miesiącem stają się bardziej ruchliwe, ale ciągle łóżeczko to ich główne miejsce pobytu.

Jaką pościel wybrać dla dziecka?

pościel dla dzieci do łóżeczkaŁóżeczka dla najmłodszych dzieci składają się z regulowanego dna i zabezpieczających pionowych szczebelków. Kupując je dla malucha, trzeba je jeszcze wyposażyć w odpowiednio twardy materac i kompletną pościel. Niektórzy rodzice decydują się jeszcze na ochraniacze na szczebelki, ale nie jest to konieczny element. Pościel dla dzieci do łóżeczka powinna przede wszystkim być bezpieczna i wykonana z miękkiego materiału. Maluchy mają bardzo delikatną skórę, więc materiały mające bezpośredni kontakt z nią, powinny mieć odpowiednią teksturę. Z tego względu pościel dla maluchów jest wykonana z bawełny, które jest przewiewna i lekka oraz posiadają syntetyczne wypełnienie w postaci specjalnej włókniny lub  silikonowych kuleczek. Taką pościel można bez obaw prać w pralce w wysokich temperaturach bez obawy o jej jakość. Modele stosowane w łóżeczkach mają jeden, uniwersalny rozmiar sześćdziesiąt na sto dwadzieścia centymetrów, który pasuje do każdego łóżeczka. Mogą się różnić jedynie poszewkami, które dokupuje się oddzielnie. W zależności od płci dziecka, można kupić poszewki z samochodami, statkami czy dinozaurami, albo w kolorowe kwiatki, misie czy serduszka. Z pewnością w takiej pościeli wszystkim dzieciom będzie się milej odpoczywało.

Przy wyborze pościeli dla dziecka, najlepiej się kierować jej jakością, a nie ceną czy producentem. Dobrze żeby była dokładnie wykonana i nie posiadała żadnych odstających elementów, które mogłyby zostać urwane w trakcie użytkowania czy prania.