Koszty odzyskiwania danych z dysku komputera

Koszty odzyskiwania danych z dysku komputera

Jaki może być powód, dla którego trzeba skorzystać z usług firmy informatycznej odzyskującej dane z dysku komputera? Może ich być tak naprawdę wiele. W przypadku komputerów mobilnych, czyli laptopów, wystarczy ich awaria i brak możliwości uruchomienia. W przypadku komputerów stacjonarnych może zdarzyć się podobna sytuacja. Jeśli uszkodzimy dysk fizycznie i nie będzie wykrywany przez system to również trzeba skorzystać z usług specjalistów od odzyskiwania danych.

Dane odzyskamy nawet z dysku uszkodzonego fizycznie

odzyskiwanie danych katowiceW zdecydowanej większości przypadków dane z dysków twardych można odzyskać bez większych przeszkód. W zależności od sytuacji będzie to się wiązało z mniejszym lub większym nakładem pracy, ale praktycznie w każdym przypadku da się dane odzyskać. Jest to możliwe nawet wówczas kiedy dysk twardy komputera jest mocno uszkodzony fizycznie. W zależności od stopnia złożoności problemu za odzyskiwanie danych Katowice trzeba zapłacić mniej lub więcej. Najmniej zapłacimy wówczas, gdy będziemy chcieli odzyskać dane z dysku sprawnego, ale przypadkowo sformatowanego. Czasem tak się zdarza, że nieopatrznie usunie się z komputera jakieś ważne informacje. W takim przypadku cena, jaką trzeba zapłacić za odzyskanie danych nie powinna przekraczać pięciuset złotych. Pojemność dysku nie ma tutaj większego znaczenia, ale na odzyskanie danych trzeba poczekać około tygodnia. Z bardzo mocno dysku uszkodzonego odzyskanie danych będzie droższe, a koszty mogą sięgnąć nawet kilku tysięcy złotych. Tutaj znaczenie będzie mieć zarówno uszkodzenie nośnika jak i jego pojemność. Przy czym może się okazać, że dysk będzie tak bardzo uszkodzony, że nie wszystkie dane uda się z niego odzyskać, ale to już naprawdę skrajne przypadki. Większość firm informatycznych zajmujących się właśnie takimi działaniami radzi sobie świetnie nawet z najtrudniejszymi przypadkami.

W dzisiejszych czasach nawet całkowite zniszczenie laptopa czy komputera nie musi wiązać się z nieodwracalną utratą zapisanych na tych urządzeniach danych. Firmy informatyczne stosują nowoczesne metody działania, które umożliwiają odzyskanie informacji nawet z najbardziej uszkodzonych fizycznie nośników. Wystarczy jedyne zabrać dysk lub cały komputer do firmy informatycznej. Koszty takich usług nie są wysokie, ale zależą od stopnia uszkodzenia dysku.