Jaki rozmiar opon wybrać do roweru MTB?

Jaki rozmiar opon wybrać do roweru MTB?

 

Współcześnie sporty rowerowe zyskują ogromną sławę. Coraz więcej osób decyduje się na kupno swojego roweru i regularną jazdę nim. Powodów, by jeździć na rowerze można znaleźć na prawdę wiele. Jednak problem się pojawia wtedy, gdy trzeba wybrać odpowiedni rower oraz rozmiar opon do niego. Istnieje wiele najróżniejszych modelów rowerów. Jedne modele rowerów stawiają na małe tradycyjne koła, inne mają już większe, które zyskują popularność w ostatnim czasie. Jaki rozmiar kół oraz rodzaj opon wybrać do swojego roweru?

Sprawdzona opona do rowerów MTB

opony do roweru mtbRowery przeznaczone do jazdy po górach, muszą mieć odpowiednie opony. To bardzo istotna kwestia, gdyż jazda po górach rowerem MTB wiąże się z licznymi przeszkodami. Często na swojej trasie napotkamy liczne przeszkody, takie jak kamienie, skały lub porozrzucane gałęzie. Dobrej jakości opona, można nas uchronić przed niebezpiecznym zdarzeniem i zapewnić lepszy poziom bezpieczeństwa. Z tego powodu, wybór odpowiednich opona ma ogromne znaczenie w tego rodzaju rowerach. Jakie opony powinniśmy zatem wybrać do swojego roweru MTB? Opony do roweru mtb powinny posiadać odpowiedni bieżnik. Bieżnik w rowerach przeznaczonych do jazdy po górach wygląda całkowicie inaczej, niż ten do innych rowerów. Taka opona jest również znacznie szersza i grubsza. Wielkość takiej opony, czyli jej szerokość oraz grubość, ma olbrzymie znaczenie dla amortyzacji oraz utrzymania należytego poziomu powietrza w takiej oponie. Jaką rozmiar kół wybrać do rowerów MTB? Współcześnie można rozróżnić trzy najbardziej popularne rozmiary kół do rowerów MTB. Pierwszy najmniejszy i najbardziej popularny rozmiar to dwadzieścia sześć. Ten rozmiar kół idealnie sprawdza się na górskich ścieżkach. Niewielki rozmiar takich kół sprawia, że taki rower łatwiej się manewruje oraz jest prostszy w transportowaniu.

Znane są również takie rozmiary jak dwadzieścia osiem oraz dwadzieścia dziewięć. Rozmiar dwadzieścia dziewięć, zyskał popularność szczególnie w ostatnim czasie. Warto jednak zaznaczyć, że wybór takich kół niekoniecznie jest korzystny podczas jazdy na górskich trasach. Koszt opon do takiego roweru, wyjdzie nas również znacznie więcej, niż do kół o mniejszym rozmiarze dwadzieścia sześć. Większe koła umożliwią nam jednak rozwinięcie szybszej prędkości.