Co warto wiedzieć o wyborze sali weselnej?

Co warto wiedzieć o wyborze sali weselnej?

Wbrew pozorom wybór idealnego miejsca, w którym odbędzie się wesele, nie należy do łatwych zadań. Przekonałam się o tym, gdy wybraliśmy dosyć szybki termin ślubu i zostało nam zaledwie kilka miesięcy na znalezienie odpowiedniego lokalu. Mimo wielu telefonów oraz szukania nawet w miejscowościach oddalonych o kilkanaście kilometrów trafiliśmy na niewiele sal, które byłyby warte naszej uwagi. Na szczęście ostatecznie udało nam się wybrać odpowiednią restaurację, w czym pomogło nam kilka niezwykle ważnych porad.

W jaki sposób wybrać salę na wesele?

odpowiednia sala weselna - warszawa i okoliceZarówno ślub, jak i wesele to niezwykle ważne wydarzenia w życiu większości ludzi — dlatego też dla mnie były to szalenie istotne uroczystości. Uznałam, że ślub może okazać się całkiem nowym etapem na mojej drodze i z tego powodu chciałam wspominać go jak najlepiej. Niestety w efekcie wiązało się to z ogromnym stresem oraz rozdrażnieniem, którego z czasem było coraz więcej. Bałam się, że nie zdążę z przygotowaniami. Mimo znalezienia idealnej sukni, biżuterii oraz fryzjera i kosmetyczki wciąż nie miałam wybranego lokalu. Dopiero podczas jednej z rozmów z moją mamą dowiedziałam się, co zrobić, aby trafiła mi się odpowiednia sala weselna – Warszawa i okolice okazały się najlepszym miejscem do poszukiwań. Zaczęłam przeglądać poszczególne lokale z pomocą mapki, a następnie dokładnie sprawdzałam opinie wcześniejszych gości, aby upewnić się, że dany lokal jest wart zaufania. Kolejnym krokiem było umówienie się na wizytę w restauracji i uważne przejrzenie proponowanego menu. Jako że niektórzy z moich gości nie jedli mięsa, zwróciłam uwagę na to, aby wśród dań znalazły się także wegetariańskie propozycje. Zwróciłam również szczególną uwagę na rozmiar sali i parkietu — zależało mi na tym, aby goście mogli się swobodnie poruszać i bez trudu tańczyć.

Wybór miejsca na zabawę po uroczystości kościelnej okazał się bardzo dobrą decyzją. Restauracja, na którą ostatecznie się zdecydowaliśmy, stanęła na wysokości zadania i przygotowała nie tylko pyszne posiłki, ale też piękne dekoracje. W połączeniu z dużym parkietem, magiczną muzyką oraz niezwykłym nastrojem całe wesele wypadło idealnie. Wszyscy goście spędzili miło czas, a my zyskaliśmy wyjątkowe wspomnienia, które pozostaną z nami przez bardzo długi czas.